Powiat Jeleniogórski!

W piątek (02 października) w mysłakowickim "Siedlisku Pstrąga", podczas obchodów XVIII Karkonoskich Spotkań Turystycznych, zostały wręczone Nagrody Starosty Jeleniogórskiego "Liczyrzepy". Wyróżnienia przyznawane są od 2000 r. w siedmiu kategoriach: najlepszy obiekt hotelarsko - turystyczny, najefektowniejsza promocja, najlepszy produkt turystyczny, promocja regionu, całokształt działalności na rzecz turystyki, promocja zagraniczna powiatu, kreatywność służąca budowaniu atrakcyjnego wizerunku gminy przyjaznej turystyce. Karkonoskie Spotkania Turystyczne były także okazją do wręczenia Nagrody Marszałka Województwa Dolnośląskiego za całokształt działalności na rzecz rozwoju turystyki, którą Cezary Przybylski osobiście wręczył przedstawicielom Huty Szkła Kryształowego „Julia” w Piechowicach.

Nagrody "Liczyrzepy" w ręce zwycięzców przekazywali Starosta Jeleniogórski Anna Konieczyńska i Przewodniczący Rady Powiatu Jerzy Pokój.

Laureatem w kategorii "najlepszy obiekt Hotelarski" został hotel "Greno & SPA" z Karpacza. Hotel Greno został otwarty w 2012 r., położony jest w pięknym otoczeniu okazałych drzew, bezpośrednio przy wyciągu narciarskim. Do dyspozycji gości jest 39 pokoi i apartamentów a także strefa wellenss, która jest idealnym miejscem odpoczynku a różnorodne sauny, basen z jacuzzi tworzą unikalną i szlachetną atmosferę tego miejsca. W kategorii „Najefektywniejsza promocja” nagroda została przyznana dla cyklicznej imprezy organizowanej przez Aeroklub Jeleniogórski „Zlot starych szybowców – Grunau Baby”.  Organizowane przez Aeroklub Jeleniogórski zloty cieszą się dużym zainteresowaniem wśród miłośników szybownictwa. Biorą w nich udział wraz z rodzinami właściciele starych szybowców z całego świata, przez co Góra Szybowcowa w Jeżowie Sudeckimi i powiat jeleniogórski promowany jest na skalę światową. Za Najlepszy Produkt Turystyczny został uznany Park Ryb Słodkowodnych "Siedlisko Pstrąga". Park Fauny i Flory Słodkowodnej to miejsce o niezaprzeczalnych walorach edukacyjnych, gdzie najwięcej miejsca poświęcono rzecz jasna rybom (jest tu pstrąg, szczupak czy karp), nie zabrakło też owadów i pająków, a także płazów i gadów. Wyróżnienie w kategorii „Promocja regionu” przyznano  Robertowi Pawłowskiemu - twórcy Żelaznego Tygla Walońskiego i Mennicy Walońskiej.  Główną atrakcją Tygla są w pełni sprawne maszyny, dzięki którym można poznać pracę dawnych górników, a z opowieści przewodników dowiedzieć się jak wyglądało życie w osadzie górniczej.  Liczyrzepą za "Najlepszą promocję zagraniczną" uhonorowano Karkonosze – Związek Miast i Gmin, wydawcę czasopisma „Sezon na Karkonosze”. Związek Miast i Gmin z siedzibą we Vrchlabi, istnieje od 2000 roku i zrzesza 40 członków regionu czeskich Karkonoszy. Współpracując z różnymi organizacjami przyczynia się do promocji całych Karkonoszy, zarówno polskiej jak i czeskiej strony. W kategorii „Za kreatywność służącą budowaniu atrakcyjnego wizerunku gminy przyjaznej turystyce” nagrodę otrzymała kierownik referatu promocji miasta Szklarska Poręba Grażyna Biederman. Pani Grażyna jest wielką miłośniczką Karkonoszy i Gór Izerskich a promocją regionu zajmuje się od 21 lat. Od początku swojej pracy zawodowej jest zaangażowana w tworzenie regionalnej oferty turystycznej i kreowanie pozytywnego wizerunku regionu. Wyróżnienie za "Całokształt działalności na rzecz turystyki" otrzymał Józef Żądło, od lat związany z turystyką i hotelarstwem, wraz z żoną prowadzi Willę Makado, której jest właścicielem. W 1975 roku był jednym z założycieli Towarzystwa Miłośników Karpacza, a w 1993 roku został jego Prezesem i pozostaje nim od kilku kadencji do chwili obecnej.

Na uroczystość przybyło około 150 osób m.in. posłanka Zofia Czernow, wiceprezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak, goście z Aachen, Bambergu, prezydent Bischofswerdy, delegacje z Jablonca nad Nysą i z Vrchlabi, powiatowi radni,  burmistrzowie i wójtowie z powiatu jeleniogórskiego oraz wielu przedstawicieli turystyki w regionie.

DSC_0112
DSC_0038
DSC_0047
DSC_0059
DSC_0064
DSC_0070
DSC_0074
DSC_0080
DSC_0078
DSC_0084
DSC_0093
DSC_0096
Previous Next Play Pause
DSC_0112 DSC_0038 DSC_0047 DSC_0059 DSC_0064 DSC_0070 DSC_0074 DSC_0080 DSC_0078 DSC_0084 DSC_0093 DSC_0096