W dniach od 19 do 22 lutego 2015r. Powiat Jeleniogórski promował Karkonosze na Międzynarodowych Targach Turystycznych Holiday World w Pradze. Wspólnie z czeskimi Partnerami Projektu "Promocja Karkonoszy/Propagace Karkonos" prezentowano oferty wypoczynku w Karkonoszach i nie tylko.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się propozycje narciarstwa biegowego oraz aktywnego wypoczynku dla rodzin z dziećmi.

Podczas targów przeprowadzono rozmowy  z panią Grażyną Bernatowicz - Ambasador RP w Pradze na temat promocji samorządów oraz partnerami z Jablonca nad Nisou, Saksonii oraz Związkiem Gmin Karkonoskich z Vrchlabi.

Wystrój plastyczny stoiska nawiązywał do promocji marki Karkonosze, a dodatkowymi atrakcjami był konkurs wiedzy o Karkonoszach oraz "wizyta" Ducha Gór rozdającego smaczne ciasteczka oraz foldery i ulotki.

 

Udział w targach w Pradze został dofinansowany z Projektu CZ.3.22/2.2.00/14.04234 pn. "Promocja Karkonoszy" numer 4234 - Program Operacyjny Współpracy Transgranicznej Republika Czeska-Rzeczpospolita Polska 2007-2013.