W dniach 29-31.01.2016 r. w ramach „Porozumienia o wspólnej promocji“ Powiat Jeleniogórski, gminy powiatu i miasto Jelenia Góra prezentowały ofertę turystyczną Karkonoszy podczas Międzynarodowych Targów Turystycznych – Reisemesse Dresden 2016. Powiat wraz z gminami i Jelenią Górą prezentowały się na stoisku razem z Polską Grupą Uzdrowisk oraz hotelem Artus z Karpacza, co zwiększyło proponowaną  ofertę o pobyty uzdrowiskowe w kilku miejscowościach między innymi Cieplicach i Świeradowie Zdroju. Ze względu na bardzo dobre usytuowanie, oferta Karkonoszy cieszyła się przez wszystkie trzy dni trwania targów olbrzymim zainteresowaniem. Tegoroczne targi w Dreźnie w swojej formie zostały także bardzo rozbudowane o turystykę campingową i dużą  paletę pojazdów przeznaczonych do tej formy spędzania wolnego czasu. Olbrzymie zainteresowanie odwiedzających targi ofertami z regionów, które nie są znacznie oddalone od terytorium Niemiec, związane było z rekordową według organizatorów targów frekwencją gości odwiedzających targi oraz zaistniałą sytuacją międzynarodową.

      Na zaproszenie partnera niemieckiego przedstawiciele Powiatu wzięli udział w rozmowach technicznych z przedstawicielami Marketing-Gesellschaft Oberlausitz-Niederschlesien mbH z Bautzen, która to spółka odpowiedzialna jest za promocje powiatów Görlitz, Bautzen i miasta Hoyerswerda. Tematem rozmów było doprecyzowanie zadań i zwiększenie formatu wspólnej współpracy. Rozmowy dotyczyły m.in.: przygotowywania przez obie ze stron projektu w obszarze dziedzictwa kulturowego i turystyki na lata 2017-2019, który zostałby dofinansowany ze środków Programu INTERREG Polska-Saksonia. Podczas spotkania omówiono także większość zadań i sposoby przygotowania wspólnego produktu turystycznego na rynek europejski.

Ze strony partnerów w projekcie w spotkaniu udział wzięli:

-Pan Jens Franke, Dyrektor MGO Bautzen i Pan Matthias Hoyer, specjalista ds. rozwoju regionalnego MGO Bautzen (Łużyce Górne, Niemcy),

-Pan Wiesław Dzierzba, Dyrektor Wydziału Promocji, Kultury i Sportu oraz pracownicy wydziału, Pani Karolina Marczewska i Pan Jarosław Hajndrych (Powiat Jeleniogórski, Polska).

2016.01_Drezno_01
2016.01_Drezno_02
2016.01_Drezno_03
2016.01_Drezno_04
Previous Next Play Pause
1 2 3 4